Erkan

Erkan'ın Günlüğü
621369

Twitter

Netcubix.com - Sen de blogunu aç! Yeni sosyal medya Netcubix'ten geri kalma! Tamamen ücretsiz aynı zamanda sınırsız. Haydi aramıza sen de katıl! (Evet).

Yeni sezonu şans eseri fark edip, yayınlandıktan yaklaşık 8 saat sonra oturdum izledim. Tabi ilk sezon ile karşılaştırmak mümkün değil ama başlangıçtaki birkaç görüntü yine katastrofik bir havayı yansıtıyor.

Bence biraz daha süre vermek gerekli, izlendikçe daha değişik bir hava yakalanabilir diyorum. Her ne kadar ekşi ve şürekasının kadın oyuncuyu beğenmediğini okusam da bence ana karakterlerden en sağlam (yani en piskopat anlamında sağlam) o gözüküyor.

Bence ilerledikçe göreceğiz...

Cinayet bu sefer daha yavaş çözüleceğe benziyor, hayırlısı...

Netcubix

Uzun zamandır böyle eski filmlere bakamıyordum, gittim bir deneyeyim dedim.

Matthew-McConaughey'in ilk filmlerinden biri, yani meşhur olması babında ilk filmlerinden biri, hatta Kevin Spacey'de yer alıyor bu filmde...

Son kısımları biraz derme çatma olsa da... Irkçılık mevzusunda önemli bir film olmuş bence.

Bunun üstüne Bülbülü Öldürmek adlı kitabı da okuyabilirsem on numara olacak...

Netcubix


Meşhur sahnelerden biriyle bitireyim...

Uzun zamandır yazmıyorum, nedir bu sessizlik diyen yok. Malum ödevlerle uğraşıyoruz. Son 3!'e girdik bugün de bir tane devireceğiz nasipse, olmadı en geç yarına çözmem lazım.

Sonra bir hafta bir ödeve ayırmak neymiş göreceğiz.

Peki bundan sonra ne olacak, artık nasipse Antalya'da devam edeceğiz hayata, tabi bu dönem bir de İtalya'ya Erasmus'a gitme durumu var. Bakalım hayırlısı ile inşallah. Bir çıkalım girelim sınavlara halledelim inşallah.

Daha ne diyeyim, Netcubix'in yeni hali daha güzel oldu bence. Ama geliştirmeye bugları elemeye devam etmek lazım. İnşallah:)

Sevgiyle...

Bu elemanlar şarkının hakkını veriyor bence...

Neden diyeceksiniz... Dinlemeye değer...

Aradan çok zaman geçti, efsane filmi unutmadık değil mi? Kuralları, kavgaları, müzikleri...

Hayatımda en zevk aldığım filmlerden birisiydi, dövüş kulübü kendine özgü anlatımı ile, oyunları ile... Edward Norton ve Brad Pitt ile...

Heyecan dolu dakikalardı.

Netcubix


Çok oldu tabi, keşke öyle filmler yine çekilse...

Bu aralar sardım diyebilirim, bugün mesela 3 tane 200+ kelimeden oluşan makale yazdım. 3'de sosyoloji üzerine oldu bunlar satmalık olduğu için yayınlamıyoruz ama başlıklarını verebilirim tabi...

Ataerkil Toplum Yapısı
Modernlik Söylemi
Müslüman Toplumlarda Erkeklik

bakalım bunları 10'a tamamlayıp satışa çıkarmayı düşünüyorum. Bakalım iş yapacak mı?

Yapmazsa satılmazsa da kendimiz yayınlarız bir güzel öyle de olur bence.

Çılgın bir film bence kafamda senaryolardan birine çok uyum sağlayan bir hikaye. IMDB'de zaten çakılması da bu yüzden ben de bir film yapsam o da deli gibi çakılacaktır kesin.

Mevzu şu, Al Paçino'nun ustalık eserlerinden biri olması...

Her şey var filmde, özellikle telefon sesi olayına kapıldım tam çılgın bir seçim.

Netcubix


Spoiler vermek istemiyorum, gidip görmeniz lazım. Sonuna kadar izlemeniz de lazım.

Notum 10 üstünden 10! Gerçekten!

Yeni bir programlama olayı yaptım Netcubix için, biraz makyajladık, font awesome'u daha etkin hale getirdik hatta versiyonu güncelledik. Çeviri de bazı yerleri düzenledik, bilgi notları falan ekledik. Güzel oldu gibime geliyor.

Yakın bir zamanda yine bir çalışma yapacağız netcubix daha etkin kullanılmaya başlayacak nasipse...

Paylaşma olayları olsun vs.

Blogs yazan yerleri düzeltmekte geç kaldığımın farkındayım, ana sayfadaki çok büyük hatayı bunca zaman nasıl görmemişim o da ayrı bir sorun onu da düzelttim.

Dur bakalım hayırlısı daha etkin kullanıma devam ettireceğim inşallah.

Yeni dönemde şöyle de bir yenilik yapasım var, blog takim etme ve anasayfada takip ettiğim blogların yazılarının dönmesi. Bakalım yapabilirsem neden olmasın.

Bekleme de kalın!

Eskiden olsa böyle satırları kaleme almak için gencim derdim. Ama bu işin genci, yaşlısı maalesef yok. Aslında biraz da üzülmemek lazım insanlar doğal yaşam standartları için doğuyor, büyüyor ve vefat ediyor. Yani bir anlamda ölmüyor. Bitmiyor hiç olmuyor sadece bedenle ruh arasındaki bağlantı sekteye uğruyor. Müslüman olan hatta Allah'ın varlığına inanan kimseler Ahiret Gününe inanması hasebiyle tekrar diriliş konusunda mutabık olduğundan ölüm yok yani... Sadece geçici bir süre ölmüş gibi olmak var. Yoksa inançların temelinde ebedi ölüm diye bir şey hiç bir zaman olmadı.

Bunlar işin metafizik boyutları... Gel gelelim işin muhasebesine... Her şirket her firmanın bir kapanış hesabı vardır. Bu dünyada ne yaptım, ne yaptık veya ne yapılmasına destek oldum/olmadım. Bunlar siz gittikten sonra diğerleri tarafından tamamen bilinemeyen hadiseler. Bunu en iyi siz biliyorsunuz. Artıda mıyım? Ekside miyim? Ardımdan rahmet mi okuyorlar, beddua mı? Bunların siz öldükten sonra başkaları için belki de hiçbir anlamı yok. Malumunuz üzerine insanlar güncel olaylar hakkında bir süre konuşur hatta yorumlar yapar... Ama sonra söner gider hepsi. Unutulursunuz, bir bakarsınız 10 yıl olmuş hatta 20 yıl. Ama ya hesaplar... Sizin hesaplarınız...

Ölen insanların ardından sürekli iyi dileklerde bulunulmalı... Zaten adam girmiş hesap eksenine bir de sen vurma yani... Adam girmiş toprak altına... Bir toprak da sen atma...

İşte böyle duygular içinde, ailemden birini uğurluyoruz bugün... Laflar sözler onlar bunlar hep bir yerde kaldı... Artık hesap zamanı geldi. Hepimiz şapkamızı çıkarıp önümüze koyalım. Hesabımız nedir bakalım.

Allah rahmet eylesin demek zor değil. Hem de hiç zor değil.
Allah ardımızdan bizim içinde yazılmasını nasip etsin. Hiç olmazsa birilerinin cidden bizi düşünüyor olduğunu fark ederiz.

inna lillahi ve inna ileyhi raciun!

şanı yüce olan allah'a hamdolsun! biz, o'ndan geldik ve yine o'na döneceğiz (bakara 156)

Yeni bir özelliği ilk burada ortaya çıkarayım diyorum... Evet ses embed özelliği :)

Namuslu filmi ile başlayalım...

Daha Fazla...